Andrzej Leon Sowa Kto wydał wyrok na miasto? Plany operacyjne ZWZ AK (1940-19 44) i sposoby ich realizacji PDF Ebook EPUB MOBI

Andrzej Leon Sowa

Kto wydał wyrok na miasto? Plany operacyjne ZWZ AK (1940-1944) i sposoby ich realizacji PDF

T168506.jpg

Pobierz :

Powstanie Warszawskie – prawda ukryta w dokumentach

Dyskusja na temat konieczności i sensu Powstania Warszawskiego rozpoczęła się jeszcze przed jego wybuchem i toczy się nadal. W ręce czytelników trafia nowy i niezwykle ważny głos w tej dyskusji — książka Andrzeja Leona Sowy, wybitnego historyka cenionego za niezwykle rzeczowe podejście do omawianych zagadnień i za skrupulatność w badaniu źródeł.

„Kto wydał wyrok na miasto?” to nie tylko analiza krytyczna przyczyn Powstania Warszawskiego. Andrzej Leon Sowa w oparciu o źródła i dokumenty obala mity, ujawnia tajemnice i przybliża słabo znane, a kluczowe szczegóły decyzji polskiego dowództwa od 1939 roku oraz ukazuje na nowo działania Armii Krajowej, ich założenia i przebieg. Od dziś żadna merytoryczna dyskusja o Powstaniu Warszawskim nie będzie mogła odbyć się z pominięciem głosu Andrzeja Leona Sowy, bez względu na to, czy ostatecznie zgodzimy się z tezami autora, czy też nie.

„Kto wydał wyrok na miasto?” ma szansę stać się pozycją klasyczną, a już na pewno — jedną z najważniejszych książek historycznych roku.

Wydawnictwo Literackie

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-03-25

ISBN: 978-830-806-09-57

Liczba stron: 640

Wydawnictwo Literackie

Format: 165x240mm

Cena katalogowa: 89,00 zł

Rok wydania: 2016

Pobierz :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *