Grzegorz Majchrzak Solidarność na celowniku. Wybrane operacje SB przeciwko z wiązkowi i jego działaczom PDF Ebook EPUB MOBI

Grzegorz Majchrzak

Solidarność na celowniku. Wybrane operacje SB przeciwko związkowi i jego działaczom PDF

T205402.jpg

Pobierz :

Wydarzenia Sierpnia ’80 zwieńczone zarejestrowaniem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” były dla większości Polaków początkiem nadziei na demokratyzację kraju. Odbywały się jednak pod czujnym okiem Służby Bezpieczeństwa.
Grzegorz Majchrzak opisuje wybrane działania SB podejmowane w związku ze strajkami z lipca i sierpnia 1980 roku, I Krajowym Zjazdem Delegatów NSZZ „Solidarność”, posiedzeniem Prezydium Komisji Krajowej i przewodniczących zarządów regionalnych NSZZ „Solidarność” w Radomiu, a także wobec poszczególnych działaczy związku (zwłaszcza Lecha Wałęsy, ale też Zbigniewa Bujaka, Eugeniusza Szumiejki, Mieczysława Wachowskiego, Marka Brunné czy Eligiusza Naszkowskiego). Te fragmenty naszej nieodległej historii zasługują na przypomnienie i opisanie. Stanowią one również odpowiedź na zadawane przez niektórych pytanie, czy warto grzebać w esbeckich dokumentach.

Zysk i S-ka

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-16

ISBN: 978-83-778-5878-3

Liczba stron: 312

Format: 14.5×20.4

Cena katalogowa: 39,90 zł

Pobierz :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *