Henry Kissinger Porządek światowy PDF Ebook EPUB MOBI

Henry Kissinger

Porządek światowy PDF

Porzadekswiatowy.jpg

Pobierz :

Kissinger analizuje bieżącą sytuację polityczną przez pryzmat historii i wydarzeń, w których uczestniczył

Nigdy nie było żadnego prawdziwie globalnego „porządku światowego” – twierdzi Henry Kissinger.

Jeden z czołowych współczesnych polityków, dyplomata, doradca prezydentów od lat analizuje wyzwania, przed którymi staje świat w XXI wieku. Odmienne perspektywy historyczne, trwające konflikty, błyskawicznie rozwijana i coraz szerzej dostępna technologia, a przede wszystkim narastające ekstremizmy ideologiczne coraz bardziej dzielą świat. Dlatego wspólnego porządku nie było i być nie mogło. Każdy region, cywilizacja czy imperium tworzyły i wcielały w życie własne koncepcje, gdzie indziej umiejscawiały centrum świata i swoich barbarzyńców. Czym innym był ład dla Chińczyków, a czym innym dla Europejczyków. Na innych fundamentach oparty jest ustrój Stanów Zjednoczonych, a na innych państw, w których główną ideologią jest islam.

„Porządek światowy” to Kissinger w całej swojej klasie, łączący ostrość postrzegania świata z szerokim spojrzeniem na współczesność.

Hillary Clinton, „The Washington Post”

Trudno o bardziej współczesną książkę. Kissinger przedstawia problemy dzisiejszego świata i rolę Stanów Zjednoczonych w coraz bardziej rozdartej rzeczywistości.

Michiko Kakutani, „The New York Times”

Przemyślenia Kissingera dotyczące porządku współczesnego świata powinny być lekturą obowiązkową wszystkich kandydatów startujących w najbliższych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

„The Financial Times”

Jeżeli uważasz, że współczesne Stany Zjednoczone nie mają problemów, nie sięgaj po tę książkę. Jeżeli jednak dostrzegasz rozpad niegdysiejszego porządku, najnowsze dzieło Kissingera jest właśnie dla ciebie.

John Micklethwait, „The New York Times Book Review

Czarne

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-05-23

ISBN: 978-83-8049-301-8

Liczba stron: 400

Czarne

Format: 150×230mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz

Rok wydania: 2016

Pobierz :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *