James Donovan Szpiedzy na moście PDF Ebook EPUB MOBI

James Donovan

Szpiedzy na moście PDF

T205475.jpg

Pobierz :

Pasjonująca historia uczestnika zimnowojennej wymiany szpiegów, tematu najnowszego filmu Stevena Spielberga Most Szpiegów.
Wczesnym rankiem 10 lutego 1962 roku James B. Donovan ruszył na środek mostu Glienicke – słynnego „mostu szpiegów”, który wówczas łączył Berlin Zachodni ze Wschodnim. Razem z nim szedł Rudolf Iwanowicz Abel, arcyszpieg i wieloletni szef sowieckiej siatki szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych. Z przeciwnej strony zbliżał się, równie pilnie strzeżony, Francis Gary Powers, pilot słynnego amerykańskiego samolotu szpiegowskiego U-2, zestrzelonego przez Sowietów. Wymianę Powersa za Abla wynegocjował Donovan.
Abel był uznawany za najbardziej zdolnego i skutecznego szpiega swoich czasów. Jego proces, który rozpoczął się przed brooklyńskim Sądem Okręgowym, a zakończył w Sądzie Najwyższym Stanów Zjednoczonych, ujawnił zaskakujące metody działania i sukcesy sowieckich szpiegów.
James B. Donovan został obrońcą z urzędu Abla. Jego historię i proces zrelacjonował z pedantyczną zręcznością. Jest tu więc dokumentalna relacja, uzupełniona o analizę psychologiczną postaci. To sprawia, że Szpiegów na moście czyta się jak mroczny thriller.

Zysk i S-ka

Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-11-30

ISBN: 978-83-778-5789-2

Tytuł oryginalny: Strangers on a Bridge. The Case of Colonel Abel

Liczba stron: 480

Format: 150x230mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Zbigniew Królicki

Pobierz :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *