Neal Bascomb Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w hist orii PDF Ebook EPUB MOBI

Neal Bascomb

Wytropić Eichmanna. Pościg za największym zbrodniarzem w historii PDF

Bascomb_Wytropic-Eichmanna_2015_500pcx.jpg

Pobierz :

Porywająca niczym thriller opowieść o polowaniu na Adolfa Eichmanna

Adolf Eichmann codziennie rano siadał za biurkiem i – jak sam mówił – „wykonywał swoją pracę najlepiej, jak potrafił”. To on stworzył perfekcyjny plan przemysłowego mordowania ludzi w komorach gazowych.
Człowiek, na którym ciążyła odpowiedzialność za dokonanie największej zbrodni w historii ludzkości, długo pozostawał bezkarny. Po upadku III Rzeszy udało mu się wymknąć z rąk sprawiedliwości i uniknąć procesu w Norymberdze. Przez 15 lat mylił tropy i działał niczym najlepszy agent wywiadu, który nie chce zostać zdemaskowany. Jego kamuflaż był doskonały – zbrodniarz pilnował nawet tego, aby nigdy go nie sfotografowano.
Trafił jednak na równych sobie przeciwników, którzy nie zapomnieli o nadzorcy nazistowskiej machiny śmierci. Dawne ofiary postanowiły wytropić Adolfa Eichmanna.

Książka Neala Bascomba przedstawia znakomicie udokumentowaną historię pościgu prowadzonego przez izraelskie służby specjalne. Jego przebieg, a potem operacja schwytania Eichmanna są opisane w sposób, którego nie powstydziliby się Robert Ludlum czy Frederick Forsyth.

Oprawa twarda

Wydanie: drugie

Data pierwszego wydania:
2009-11-16

ISBN: 978-83-240-3060-6

Tytuł oryginalny: Hunting Eichmann

Liczba stron: 496

Znak Horyzont

Format: 158×225

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Komorowska

Pobierz :

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *